| KdyL a întrebat:

de curand in vara aceasta m-am tuns si acum parul pana la umeri. si de cateva zile din crestetul ca[pului o portiune de par imi sta ridicat. si cand vreau sa il asez tot asa imi sta si nu sta normal ca la o fata. imi sta zici ca am tepi. nu stiu sa explic sad ma puteti ajuta sa il asez intr-un fel sa imi stea frumos ca la orice fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ori ai un vartecus si portiunea de par s-a orientat catre alta directie, ori ti-au cazut cateva fire, sau s-au rupt si acum iti cresc("zici ca am tepi").
Daca tu nu stii sa explici, mie imi este si mai greu sa-ti spun cauza.
Poate putin tapat restul de par din preajma "problemei" tale, putin fixativ si cred ca se poate rezolva.

1 răspuns:
| denizzzaSHatat a răspuns:

Pai...poti incerca cu fixativ sau niste clame mici si dragute eventual poate o coronita :* dai funda? love struck