| anonim_4396 a întrebat:

dintele meu "canin" a cazut, cu mult timp in urma adica in august 2019 cand aveam 12 ani, iar acum in februarie 2020 am facut 13 iar astazi este data de 10 aprilie 2020 nici nu a crescut deloc vreau doar sa stiu daca e vreo problema sau nu, scuzati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Dupa ce iti cade dintele de lapte, trebuie sa iti dea neaparat un dinte definitiv. Caninii de obicei dau foarte greu, dar totusi e o diferenta foarte mare de timp si ar fi trebuit sa iti dea. Nu se simte nici macar deasupra? Daca nu, ar trebui sa iti contactezi stomatologul.

| raperul99 a răspuns (pentru Zorn):

Ok, multumesc. sad

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Nu stiu daca dupa 13 ani iti mai cresc alti dinti, dar ar fi bine sa consulti un dentist.