| BountyLoverXD a întrebat:

Am o problema. Am 2 dinti lipsa si am 14 ani! crying((( Deci in aprilie mi-a cazut un canin de sus, am fost la dentist o zis ca e okay pentru ca e de lapte si mai trebuie sa-mi cada celalalt canin de sus. Cel cazut din aprilie pana acum mi-a crescut foarte putin, iar celalalt mi-a cazut acum o luna si nu a crescut deloc!crying( Nu pot sa zambesc! Nu pot sa rad, urasc asta! Vreau sa pot zambi! Ce pot sa fac? Maica-mea mea zis sa iau pastile de calciu, si iau si tot iau dar fara rezultate, la dentist o sa ma duc mai incolooo, si nu e ceva ce sigur ar putea rezolva dentistul, de fapt nici voi nu prea aveti ce-mi propune, dar ma gandeam ca nu strica sa pun intrebarea. Deci ce sa fac?

9 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Si mie la 10 ani mi-a cazut un dinte si a crescut in intregime peste circa un an. Poate ca anume Acesti dinti cresc mai greu.

| JustMusic a răspuns:

O sa iti creasca, dar daca tu stai si masori cat a crescut in fiecare zi o sa ti se para ca o sa creasca mult mai incet.Calciul ajuta, e indicat sa manaci lactate. Dentistul nu are ce sa iti faca, parerea mea, nu are o solutie miraculoasa care te da in locul respectiv sa iti creasca dintele sau care sa accelereze cresterea lui.
Fi multumit/a ca iti cresc si ca nu ai probleme mai grave, eu am avut in mai o malformatie mi-a crescut un dinte in plus si sa impleticit radacinile cu alti 2 a trebuit sa mi scoata pe toti, si inca o masea care era stricata, am doar 29 de dinti, si unde a fost malformatia daca zambesc se vede un dinte lipsa si nu ma feresc, daca unii oameni sunt retardati si nu isi dau seama ca fie ti-a cazut dintele si iti creste altul in loc sau fie ai o problema medicala si a trebuit sa renunti la dinte si nu poti sa iti pui altul pana la 18 ani, lasa-i in prostia lor.Zambeste! Sunt uni oameni care au o dantura de te doare capul si zambesc asa ca tie nu iti fie rusine si nu te mai stessa.

| SinfulDesire a răspuns:

Beati lapticul

| GasBoy a răspuns:

Uite stiu cum e dar sa ai 2 dinti lipsa e imi bine decat sa ai unul peste celalat ca mine, sunt canini si viata mea e aiurea cand stiu ca daca rad trebuie sa pun mana la gura e chiar aiurea sad

| BountyLoverXD explică (pentru GasBoy):

Mda, nici eu nu pot rade, trebuie mereu si eu sa pun mana la gura, dar recunosc sunt mai norocoasa ca tine, macar ai mei o sa creasca, foarte naspa... dar mersi ca m-ai facut sa-mi dau seama de asta, ca totusi sunt norocoasa happy

| AboveTheRainbow a răspuns:

Pai bine, nu am citit tot mess-ul ca...mi-a fost lene, dar dupa cum am inteles printre rinduri, nai vreo doi dinti si nu poti sa stai in locul tau si sa astepti sa creasca.Nu te ingrijora! Dintii cresc la loc mereu big grin, ai rabdare.Toti la un moment dat ne-am trezit fara vreun dinte.happy

| Angel_Bree_1996 a răspuns:

Poi si eu am problema asta :]] Am fost la dentist pentru ca imi cad dintii foarte greu si mi-a spus dentistu ca am dintii "puternici" si ca o sa ma nevoie de rabdare. Deci bafta la asteptatwinking

| RaduBigiu a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic dar stiu ca e mai bine fara 2 dinti lipsa decat cu 20 in plus peste cei normali stiu ca am un coleg care are asa dinti. Acum am eu o intrebare pentru tine esti libera ca si eu am tot 14 ani si sunt in cautarea unei relatii serioase.

| BountyLoverXD explică (pentru RaduBigiu):

Aaa... legat de ultima intrebare... no. big grin sorry