| felixf a întrebat:

Buna ziua, dupa o operatie laparoscop pentru zona genunchiului cu meniscul intern reparat cat dureaza recuperarea fizica? Daca cineva a trecut prin asa ceva ma intereseaza, cat de puternice sunt durerile? Cat trebuie stat cu piciorul operat nemiscat? Se poate calca pe el? La cat timp de la operatie se poate conduce masina? La ce interval de la interventie se poate incepe cu fizio si kineto-terapie? La cat timp de la interventie se pot reia sporturile? Va multumesc, astept raspunsuri serioase de la oameni care au trecut sau au avut experienta cu asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aceste intrebari trebuia sa i le pui medicului care te-a operat.

| felixf explică (pentru darrio2007):

Sunt inaintea decizie de a ma opera

| darrio2007 a răspuns (pentru felixf):

Puteai spune de la inceput asta. Nu am trecut prin asa ceva.