| GlobalElite a întrebat:

Buna ziua! Este adevarat ca daca mananci prea multe paste te poti bloca? Parintii mei mereu cand mananc paste mai multe imi zic ca poate mi se blocheaza stomacul, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Ha ha. Nu. Pastele din faina alba (valabil si pentru painea alba) au un continut scazut de fibre si pot cauza constipatie in cazul unor persoane. Daca te hidratezi suficient si nu mananci numai paste si paine de 3 ori pe zi nu ai de ce sa iti faci griji.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ti se blocheze stomacul? cum vine asta?

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Exceptănd salata și fructele. Orice mănănci exces poate avea consecințe neplăcute.

| rxbiesx a răspuns:

Ce?

| mariusdenis12 a răspuns:

Nu. simplu. fac asa doar sa te sperie.

| Mnjhtrdv a răspuns:

Este adevarat. Sunt persoane care le digera mai greu. Nu te lua dupa copiii astia care se cred nutritionisti.

| leximark08 a răspuns:

Pai daca mananci tot timpul numai paste e normal, mananca si altceva