| Ramona5789 a întrebat:

Imi poate spune cineva care ar fi prețul unui aparat dentar în prezent? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Depinde de care vrei, cele metalice sunt de la 1000 lei in sus, cele ceramice de la 1500 lei si cele de safir de la 2000 de lei.

3 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

Începând de la 1000€ cele de metal, fixe( cum am eu) pana la 4000€+ in funcție de materialul din care sunt făcute, bracketi și beneficiile pe care le aduc.
Mai jos îți las ceva orientativ. Atenție! Prețurile sunt pentru o singura arcada. Dacă vrei aparat pe ambele (și sus și jos) a trebui sa-l dublezi:

https://www.neoclinique.ro/preturi-stomatologie/11/ortodontie/

| Ramona5789 explică (pentru Horus35):

Este cam exagerat, poate asa era acum 5 ani

| Horus35 a răspuns (pentru Ramona5789):

Nu, nu am nici măcar 4 luni de când îl am. In realitate este foarte scump.