| Aka1 a întrebat:

În timpul actului sexual simt o durere în partea inferioara a abdomenului! Am născut prin cezariana acum 2ani! IAR în timpul menstruației am dureri groaznice! Oare la ce sa mă aștept? am sa merg și la un control ginecologic dar as dori și alte păreri! Mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai? Mergi mîine la prima oră la un cabinet ginecologic, sanatate multă

| Aka1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am29 ani.dar o idee de ce ar putea fi? Adică nu poate avea legătură cu cezariana?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Aka1):

Nu stiu, nu sunt medic, mergi mîine la un cabinet ginecologic, si medicul va constata care este cauza

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa va faceti un control ginecologic si o ecografie, dupa simptome, ar putea fi: infectie sau chist ovarian, fibrom, trompe inflamate, endometrioza.

| CuriousStuff a răspuns:

Sa te astepti la niste analize si investigatii medicale, pana nu se fac astea putem sa ne dam cu parerea pana maine.
Nu ar trebui sa aiba treaba cu cezariana, asta nu se intampla in mod normal dupa o cezariana si de 2 ani... Chiar dupa ce ai nascut au inceput sa apara si problemele astea sau sunt mai recente? Oricum, raspunsul o sa-l dai medicului. Fara alte simptome nu-ti putem spune la ce sa te astepti. Ar putea fi multe lucruri, dar ar trebui sa mai ai si alte simptome pe langa astea.
Multa sanatate.

| Aka1 explică (pentru CuriousStuff):

Mulțumesc frumos