| jose1234 a întrebat:

Bună, lume. De ceva vreme în timpul actului sexual, am niște dureri foarte accentuate sau înțepături în partea dreaptă a abdomenului, undeva în linie cu buricul, dar se simt undeva mai interior, deci nu cred că este de la mușchiul abdomenului. Azi m-a înțepat de câteva ori (nu foarte tare) și fără să am relații intime. Ce ar putea fi? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate o durere iradiata de la ovar. Ai nevoie de o consultatie ginecologica si o ecografie genitala. Sa stii ca daca simti durere in timpul actului sexual, acesta se opreste imediat si se programeaza in cel mai scurt timp consultatie ginecologica, fara a mai avea acte sexuale inainte de aceasta. Nu astepti niciodata sa te doara si a doua oara

| jose1234 explică (pentru Brigaela):

Mă scuzați, am uitat să menționez, sunt băiat.

| Brigaela a răspuns (pentru jose1234):

Scuze, nu m-am gandit. In aceasta situatie, in afara de posibilitatea ca ai o hernie inghinala, durerea trebuie sa fie musculara, barbatii nu prea au organe genitale interne (doar prostata care e situata mult prea jos ca sa poata iradia in dreptul buricului)