Întrebare recomandată | PewDyePye a întrebat:

In urma cu o zi de la momentul postarii un coleg mi-a indoit degetul inelar de la mana stanga.Dupa cateva minute mi s-a umflat degetul si nu-l mai puteam misca bine. Dupa cateva ore am fost la ortopedie la spital unde mi-au facut 2 radiografii si mi-au spus ca am o entorsa la deget.Problema e ca nu am primit nici un tratament.Ce ar trebui sa fac? Se poate agrava entorsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Depinde. In mod normal nu, dar cateodata mai apar complicatii.
Nu cred ca e cazul sa te sperii dar, pentru linistea ta du-te cu radiografia la medicul de familie si cerei sfatul.
Voie buna!

| PewDyePye explică:

Problema e ca nu mi-au aratat radiografiile.Mi-au spus ca e o simpla entorsa si ca pot sa plec

| NutellaLover1 a răspuns:

Eu nu prea stiu ce sa spun.si eu am patit ceva de genu dar nu s-a intamplat nimic.eu am patit sa mi se traga un picior intr-un deget de la mana stanga.s-a umflat dar totusu dupa cateva saptamani mi-a trecut.totusi ar trebui sa te duci la spital sa nu cumva sa se agraveze.

| RageQuit a răspuns:

1. de ce furi numele utilizatorilor de youtube.(tipul cu gameplay-urile) si
2. ar fi trebuit sa tit bage deshtu-n ghips si sa il ti asa 2 saptamani. daca nu au facut asta este prosti laughing si ar putea aparea complicatii.

| fetitacuochiiverzi a răspuns:

Du-te urgent la spitalsad

| Carnix15 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la doctorul de familie sa-ti prescrie un tratament deoarece se poate agrava si o sa fie prea tarziu!