| VictorBreban a întrebat:

Bună ziua, întâmpin o problemă, o să scriu in mod direct ca să fie mai ușor de înțeles: Am o umflatura între fese, gen între anus și testicule, lângă acea legătura a penisului cu corpul din spatele testiculelor. M-am gândit că ar fi un hemoroid extern, am luat o crema Hemorzon in aceasta dimineața, am aplicat pana acum de 2 ori, pe partea de durere parca, parca are puțin efect, dar ca și umflatura nu cred, cel puțin eu n-am sesizat o îmbunătățire, chiar s-a mai umflat puțin și se duce in spre anus. A pățit cineva pana acum acest lucru, are cineva o îndrumare va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flynn01 a răspuns:

Incearca sa dai mereu cu crema, daca nu trece, trebuie sa consulti un medic dermatolog (sau dermato-venerolog) pentru un diagnostic corect, care va indica si tratamentul eficient.

1 răspuns:
| AnemonaP a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic. Nu sa folosesti recomandari sau chestii auzite de la alti oameni. Raspunsul la intrebarea ta sta in mainile unui specialist dupa ce te consulta.