| Covi a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea: oare de ce ma tot doare piciorul stang? Doctorul spunea ca este o intindere si ca trece in 1 saptamana. Am asteptat 1 luna si tot nu a trecut. Mentionez ca nu prezinta nici o umflatura, si incepe sa ma doara la efort, de ex.:sprint, multe genoflexiuni, etc. Durerea este deaspura femurului, sub incheietura. Ce poate fi? Spuneti si un remediu va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Trebuie să mergi din nou la același medic și să îi ceri să îți recomande ceva bun de la farmacie sau să îți dea trimitere să faci investigații mai amănunțite.
Nu te lua după farmaciste, pentru că îți pot face rău unele recomandări. Treci mai întâi la medic în situații de genul acesta.

Multă baftă.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna ziua! Ar putea fi vorba de o hernie femurala. Ar fi bine sa va revada un medic si sa faceti cateva investigatii (cel putin o ecografie de parti moi). Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/analize/ecografia

| bulin a răspuns:

O intindere.mergi la farmacie si cere un unguent.