| TeoTudor a întrebat:

Am o problema. Acum o saptamana am jucat fotbal si eu de obicei cand joc fotbal dupa o ora, o ora jumate maxim incepe sa ma intepe piciorul stang si sa nu mai pot da in el, de fiecare data m-am oprit daca am vazut ca e asa. Dar saptamana trecuta am fortat mai mult si am alergat / jucat 3 ore si ceva, seara nu am avut mare lucru. Insa de o saptamana abia dau in piciorul stang, ma inteapa ma doare. Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie tendonul, ca am facut intindere la el etc. Voi ce spuneti? Ce ar trebui sa fac sa nu mai ma doara / as putea avea ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Indiferent că e tendonul, că ai făcut întindere la el cum ți-a zis cineva, sau că ai probleme cu circulația sângelui, sau că te-ai lovit odată și ai pățit ceva mai grav dar nu-ți dai seama, cel mai bun lucru pe care poți să-l faci este să consulți un medic. Chiar dacă cineva te pe TPU îți dă un sfat sau îți spune ce să faci, prima dată trebuie să apelezi la un doctor, nu la un site.
Baftă.