| TheStreetBoy a întrebat:

Acum vreo 2 luni am suferit o intindere de ligament la genunchiul drept... iar in urma cu o luna am fost la medic, acesta mi-a recomandat sa iau o pastila numita Arcoxia timp de o saptamana. Am luat pastila, da' nu mi-a trecut durerea; am revenit la medic, care de data aceasta mi-a dat sa fac o saptamana de fizioterapie. Dupa fizioterapie, durerea s-a ameliorat in mare parte, da' inca ma mai doare putin piciorul si-mi pocneste cand il strang la piept. Doctorul mi-a spus sa nu fac efort pana nu-mi trece de tot durerea, da' as vrea sa ma duc la sala de forta peste o saptamana, bine-nteles ca voi lucra cu greutati mici la picioare. M-am gandit ca ar fi un lucru bun pentru intarirea ligamentelor. Voi ce ziceti?happy Astept raspuns in special din partea unor specialisti sau a unor persoane care au mai trecut prin asa ceva.

P. S. : Am uitat sa mentionez ca in momentul in care medicul m-a consultat mi-a spus ca NU am meniscu' rupt sau chestii de genu', iar ligamentele sunt bune.

FUNDA! Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| axeldavid a răspuns:

Am patit la fel si dupa am jucat fotbal si mi-am rupt ligamentele si meniscul mai bine stai pana se vindeca ai putea sa-ti faci mai mult rau mergand la sala