| Ludmila_3804 a întrebat:

mama mea are o problema cu picioarele, permanent in perioada calda a anului simte o senzatie de caldura in aceasta regiune, in special in zona talpilor. Cineva i-a spus ca ar putea sa fie legata problema de circulatia singelui, dar nu este un diagnostic suta la suta obiectiv. Aceasta ar fi prima intrebare, daca cineva mai are asa simptome, cu fierbinteala la talpi si daca a aflat cauza reala/un eventual tratament.

A doua intrebare, cineva i-a recomandat mamei sa incerce cu cistotel, dar pe internet nu gasim nici o modalitate de preparare a tincturii. Intreb reteta exacta, deoarece am auzit ca ar putea fi daunatoare aceasta planta, daca este utilizata in exces.

Merci anticipat, astept cu mare interes raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La voi, la slavi, ( Ludmila = prenume rusesc ), nu se merge la medic și se cer sfaturi aiurea „după ureche"?!

| Siracuzia a răspuns:

Spraiul Livariz, comanda-l online.E foarte bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale sa mearga la doctor (врач). La voi inca nu s-a inventat medicul? Vad ca tot la vraci va sta mintea. Daca avea o senzatie de caldura intre coapse, s-ar fi gasit cel putin 100 de useri care s-o vindece. Dar asa...

| BGDs a răspuns:

Daca ia medicamente pentru hipertensiune, e posibil sa fie de la ele pentru ca fac vasodilatatie periferica. E mai bine sa fie calde, decat sa fie reciwinking Fa-i putin masaj pe picioare si cred ca o sa fie bine

| KaterinaPetrova a răspuns:

Hei desteapto... sprayul livariz este pentru varice.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Aceeasi problema am si euhappy

mda.proasta circulatie e de vina...happy si cum vine putin frigulet imi ingheata picioarele si mainile.

| Ludmila_3804 explică:

Mihaidavidoglu1954, am recitit mesajul meu, ai dreptate cu intrebarea ta, din mesaj reiese ca mama nu a consultat nici un medic, ceea ce e fals. S-au facut multiple analize si fiecare (aici ma refer la medici, specialisti in domeniu) mai mult isi dadea cu parerea decit sa dea un raspuns bazat stiintific. Nu am inteles ce legatura are numele meu cu intrebarea care o dau, dar nu vreau sa transform necesitatea de a obtine un raspuns intr-o discutie fara substanta si finalitate. Merci pentru timpul tau.

BGD, nu ia astfel de medicamente. Nu e vorba de o reactie adversa la ceva, simptomele persista demult, de aprox 30 de ani, s-au acutizat pe parcurs. Nu a facut mai nimic pina la moment, pentru ca. pretuim mai mult ce nu avem sau pierdemhappy Cred ca e mai bine sa se simta temperatura uniforma pe tot corpul happy

KaterinaPetrova, va tratati cu ceva? Aveti vreun leac prescris de medic, sau mai. traditional? Mamica mai continua si acum investigatiile, saptamana viitoare va trece glanda tiroida. Are niste simptome mai rare. Deci in regiunea picioarelor simte o fierbinteala de parca ar fi jaratec. Din ce a probat, doar compresele cu otet o ajuta. Dar nu poate sta cu aceste comprese non-stophappy

Apreciez mult orice raspuns la subiect, merci!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Ludmila, vezi nu cumva mama ta are diabet? Acesta ar putea fi unul din simtome, să și facă toate analizele