| Lora_6439 a întrebat:

Medicul mi-a prescris Carpicon supozitoare pentru o anexita. Am mers la farmacie si mi-a dat Carpicon S crema solida. M-am uitat la ele si au o forma. de supozitor. sa zicem. Deci supozitor = crema solida? Am primit ceea ce trebuia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Lora, Supozitoarele Carpicon sunt de doua feluri: 1.Carpicon S - Conimed SP - Crema solida cu propolis si extract uleios din rasina de conifere; 2.Conimed P - Crema solida cu extract uleios de pelin, galbenele si rasina de conifere. Ambele sunt indicate in afectiuni genitale, cu deosebirea ca primul mai are si alte indicatii. Depinde ce fel de Carpicon ti-a indicat medicul sa folosesti, dar eu tind sa cred ca cel de-al doilea, deoarece contine galbenele si pelin, care sunt f. indicate in afectiunile genitale. In plus, desi se gasesc si la farmacie, aceste produse, fiind naturiste, sunt comercializate in magazinele Plafar, unde sunt mult mai ieftine.