| valentin2002 a întrebat:

Mi-am comandat niște ventuze medicinale și aștept să vină! Stiti cumva daca sunt eficiente sau îmi puteți da niște sfaturi pentru a le folosi? As aprecia daca m-ați ajuta cu niste tehnici sau ceva! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Buna seara, sunt medic de specialitate. Nu sunt cardiolog, dar as vrea sa transmit un mesaj cat mai clar de la colegii mei de la aceasta specialitate.

Ventuzele, acupunctura, moxibustiunea sau ce alte tratamente pseudostintifice mai inventeaza escrocii care nu ar putea sa obtina nici macar un certificat de asistent medical pe pile in Romania antecomunista nu au nici un efect benefic decat daca esti suicidal si vrei sa ai un stop cardiac surpriza de la un embolism cand dormi.

| valentin2002 explică (pentru SomethingFunni):

Chiar asa de nașpa sunt? Adică le descrieri că și cum aș dori să îmi pun otrava în ceai pe post de indulcitor!