| 1863939Bogdan a întrebat:

Bună ziua, o metoda sa ma las de fumat? Fumez 2 pachete lejer pe zi dacă trece o ora fără sa fumez vreo 2 tigari ma simt ca dracu, nu mai zic de 3 sau mai multe ore.Pastile ceva? Am încercat și țigara electronica dar nu ma satisface sa trag din ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Voință. Fumez de 30 de ani dar nu depasesc 15 tigari pe zi.

| user0010 a răspuns (pentru darrio2007):

Sper că ai în vedere că e un obicei nociv pentru sănătatea ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru user0010):

Bineinteles.

| darrio2007 a răspuns:

Greu. Am un serviciu solicitant.

| Violleta2022 a răspuns:

Metode nu sunt, doar VOINTA ta este necesara aici.

| acerr a răspuns:

O metoda ar fi... si functioneaza, eu o fac
fumezi acum si spui tare, mai fumez peste 2 ore... repeta de 5x, paina pricepe creierul ca 2 ore nu mai fuemezi ...sau incepe cu o ora.dar 100% timp de 2 ore nu iti mai trevbuie, nici nu te gandesti. la fix 2 ore primesti semnalul de a aprinde, daca esti tare il mai fentezi o data si nu aprinzi. experimentul e spus de un japonez si la mine merge.

| MrAM a răspuns:

Sincer singura solutie care a functionat in cazul meu a fost sa ma apuc de sport, gen kickbox sau mers la sala. Dupa ce investesti timp si efort pentru a ajunge la un anumit nivel nu iti mai arde de fumat sau de a consuma lucruri daunatoare. Nu exista nu poti, nu vrei aici e problema.

| user0010 a răspuns:

Renunță treptat, degeaba zici că o să renunți de mâine, că sunt șanse mici să reușești.
Încearcă să mărești intervalul de timp, distrageți atenția cu alte lucruri, fă sport, uită-te la un film etc.

| user0010 a răspuns:

2 pachete pe zi e exagerat de mult, chiar și unul. Nu trebuie să depășești mai mult de 3-5 țigări/zi

| user0010 a răspuns:

E cam greu de renunțat, mai ales dacă e pe fond nervos / de stres.

| shockyke3elovecs a răspuns:

Eu m-am lăsat dintr-o data, sunt mai puternic decât orice obstacol, sunt mai importante țigările decât obstacolele tatle? Eu fumam 4 pachete pe zi minim, și dintr-o data le am lăsatwinking bafta