| maryi a întrebat:

Buna ziua!

Sunt o mamica de 23 ani cu un puiut de 9 luni

In urma cu 3 luni am facut analiza de secretie vaginala si am urmat un tratament cu polygynax, macmiror, azitrox dar scurgerile nu au incetat, ideea este ca doctorul cu care am nascut este plecat din tara si revine abia peste o luna si nu vreau sa merg la un alt doctor

Relultatul analizelor este :t cred ca clamydia(scrie) pozitiv epiteliiin plrende (sau cam asa ceva) mici, leucocite fregvente, mucus abundent, flora vaginala polimarfa gradul 4

Va rog din suflet sa ma ajutati sa imi ziceti ce tratament sa urmez pana vine doctorul pentru a nu se agrava

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca la ce ai in secretie, te poti baza pe raspunsurile utilizatorilor TPU. Du-te la un alt medic ginecolog, sa-ti refaci eventual analizele, ceva nu e in regula daca cu tratamentul urmat nu te-ai vindecat. Nu face tratamente dupa ureche. Apropo, sotul tau a facut tratament?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incercati sa faceti baie de sezut cu ceai de coada calului, pe langa tratamentul medicamentos. Daca continua asa, atunci va trebui sa mergeti la medicul de familie, sa va recomande alt ginecolog.

| maryi explică:

Da a facut si sotul meu tratamentul
nu stiu ce sa fac nu vreau sa merg la alt ginecolog