| sadrian8 a întrebat:

Buna ziua tuturor!
Fumez de 3 ani, dar de la inceputul anului 2014 folosesc tutun vrac"Austin" pe care il rulez in tigari cu filtre slims. De aproximativ 2-3 saptamani,poate chiar o luna, am observat niste tartru pe dintii centrali de jos.Stie careva daca acesta a aparut din cauza tutunului vrac, a marcii acestea de tutun sau din cauza filtrelor slims si a foitelor?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acesta poate fi din cauza fumatului, toti fumatorii patesc asa.

| sadrian8 explică (pentru Ioandelasal):

Sunt constient ca din cauza fumatului poate aparea tartrul, dar din moment ce in 3 ani nu am avut pic de tartru, ma gandesc ca poate economia pe care o fac cu tutunul vrac este mai degraba o paguba.

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Problemele acestea apar in timp, dupa ce tu ai fumat mai mult si mai mult. Eu zic sa te lasi, cel mai bine...

| taback a răspuns:

Vând tutun produs propriu, las cumpărătorul să încerce marfa 35 roni kg 0764208669

| taback a răspuns:

Tartrul e din vina foitelor,, hârtia nu e de calitate