| Gabi3007 a întrebat:

Bunicul meu are probleme cu tusea... Ziua nu are nimic dar seara începe să tușească așa tare încât nu poate dormi.....Ar putea scăpa de tuse fără a merge la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Ar trebui sa bea vreo 2-3 cani de ceai pe zi si starea ei ar fi mult mai buna(in tot organismul).Era o carte''Maria Trevar'' parca, despre ceaiuri si despre cat de sanatoase sunt anumite plante.

| masalusofronie a răspuns (pentru Samariteanul):

M-am gandit si eu la asta, dar garantez ca nu poate functiona din umatoarele motive, in primul rand tu ai la imagine un caine, cum poate un caine stiiiii sa vobeasca sau sa scrie la calculator?
2. chiar daca ar sti sa scrie si sa vorbeasca de unde ar putea cunoaste aceste informatii, este doar un caine.
3. cainii se stie ca nu sunt proventienti din regiunea samar( usernameul tau este samariteanul).
eu nu as avea incredere intr-un astfel de caine.

| Samariteanul a răspuns (pentru masalusofronie):

Ce treaba are imaginea cainelul meu cu personana din spatele ei? Sunt si eu roman ca si tine, iar cainele iti garantez ca nu este din regiunea samar big grin

| Ionut524 a răspuns:

Bunicul tau fumeaza? In cazul in care nu ar trebui sa fie o tuse creata de o raceala.In caz contrar ar putea fi tusea fumatorului.In orice caz un consult la medic este cea mai buna solutie, nimeni nu poate da cu exactitate un diagnostic, cu atat mai mult ar putea fi ceva mai grav, desi ma insel.Multa sanatate!