| Kisses a întrebat:

Cade parul de la vopseaua l'oreal casting creme gloss fara amoniac? Nu m-am vopsit niciodată și as vrea sa mă fac cu aceasta vopsea din 3 în 3 luni, oare îmi afectează parul? Îmi e sa nu îmi cada excesiv apoi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte. De obicei vopselele fara amoniac sunt mai putin agresive cu parul deci ar trebui sa iti faci mai putine griji. Pentru a fi sigura, poti sa faci un test pe o portiune mai ascunsa a scalpului (o suvita de la spate) sa vezi cum reactioneaza. Acest lucru este indicat si in prospectul vopselei de altfel...

| PeFuga a răspuns:

Eu de exemplu am avut probleme cu vopseaua de la Garnier. Mi-a cazut parul de la ea, insa vopsele de la alte firme (chiar si mult mai ieftine) nu mi-au afectat parul deloc.

| Bqlapatrat a răspuns:

Ce zici de canalul meu de youtube? Nu uita sa te abonezi daca iti place.

https://m.youtube.com/channel/UCCyt0YIF7acKOVAIyFYYetg