| Kisses a întrebat:

Cum este mai bine pentru par? Sa mă vopsesc cu L'oreal Casting Creme Gloss fără amoniac din 2 în 2 luni? Sau sa mă fac cu vopsea cu amoniac dar sa mă vopsesc din 4 în 4 luni. Care e mai nociv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Cel mai bine pentru par este sa nu te vopsesti.

| Peridava a răspuns:

Amoniacul arde parul.

| Holy2010 a răspuns:

Amoniacul, dar orice vopsea e nociva pana la urma.
Daca esti in stare sa astepti 4 luni sa te vopsesti atunci de ce nu cu vopsea fara amoniac? Desi nu stiu cum poti astepta atat. Eu daca nu ma vopsesc lunar sau cel tarziu la doua luni arata ciudat.