| Kisses a întrebat:

La vara as vrea sa îmi vopsesc parul, va fi pentru prima data, vreau sa mă fac cu L'oreal Casting Creme Gloss fără amoniac. Cam cât o timp tine culoarea pe par? (mă spăl 1 data la 2 zile). Pica parul de la aceasta vopsea? Deteriorează parul? M-as face 1 data la 6 luni.

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! In general, vopselele fara amoniac sunt, de fapt, nuantatoare care se duc destul de repede.Toate vopselele curg la spalat, dar astea se duc mai repede.Iti recomand L'Oreal Recital Preferance.Are amoniac, dar nu miroase urat, plus ca-ti da luciu la par de parca ai fost la salon.
Eu folosesc nuanata Brasilia pentru ca este exact nuanta parului meu.Culoarea care iti va iesi pe par este mai inchisa decat cea de pe cutie.
De ce speli parul atat de des? Nu cred ca este chiar atat de gras incat sa-l speli atat de des.Prin spalarea deasa iti privezi parul de sebumul care il produce scalpul si il protejeaza de chestiile nocive din atmosfersa(raze solare, praf, smog etc).
Daca te apuci de vopsit trebuie sa te si tii de sportul asta.Trebuie sa te vopsesti la minimum 6 saptamani sau la 2 luni maxim pentru ca se va vedea diferenta si pari neingrijita si nu este bine.
Eu ma vopsesc de obligata pentru ca am fire albe.Prima oara m-am vopsit la 35 ani(anul asta).Tu de ce vrei sa te vopsesti?

| AnaAna23 a răspuns:

In prmul rand, de ce te speli 1 data sau la 2 zile? Incearca sa il lasi mai mult''nespalat'' pentru a-l obisnui asa. Nu va pica parul, deoarece este o vopsea buna(a folosi to si mama mea). Iar de deteriorat, nu.O data la 6 luni...o sa se vada diferenta.Cam o data la 2 maxim 3 luni. daca vrei sa fie ok.