| Petruts a întrebat:

Cam cat dureaza o infectie urinara? De marti iau tratament cu antibiotic si ceaiuri si nu vad nici o ameliorare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Şi eu infecţie urinară. Eu iau Urinal Akut şi tratamentul ţine 10 zile.
Depinde ce tip de antibiotice iei. Fiecare tratament diferă.
Numai bine!happy

| S0XoSoxo a răspuns:

Infectiile urinare care dureaza mai mult de 2 zile necesita tratament, caci altfel infectia se poate raspandi la rinichi si deveni o problema cu adevarat grava.
Incerca sa bei un pahar cu apa si cu o lingura de bicarbonat de sodiu.
Si sa stii cu cat consumi mai multe lichide cu atat mai bine ca te duci mai des la baie si iti elimina infectia. eu zic mai bine sa te duci la un doctor. ca nu e de gluma. Ai grija de tine

| Petruts explică (pentru S0XoSoxo):

Pai am fost la medic, el mi a dat antibiotic, levofloxacina de 250mg una pe zi plus no spa si aulin.

| S0XoSoxo a răspuns (pentru Petruts):

Termina tratamentul si vezi daca iti e mai bine. Si bea multe lichide. Si ceai de coada de cirese pentru infectie

| mady20300 a răspuns:

Pai asteapta ca medicamentele sa isi faca efectul.doar nu crezi ca daca ai luat 2-3 zile pastile iti trece? o sa iti treaca daca ai luat medicamentele corect adica la orele prescrise.happy