| unul1 a întrebat:

Cam ce ceaiuri sunt bune pentru balonare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe ceai de anason, sunătoare.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ceaiul de papadie, menta, musetel...

| Oana92 a răspuns:

Fenicul

| viotedy a răspuns:

Ceai pentru stomac-asa se cheama

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

La farmacie/Plafar, gasesti ceai care se numeste fix "Ceai gastric". Este foarte bun, lasa putin de dorit la gust.

Sanatate!

| Dan10079 a răspuns:

Ceaiuri pentru balonare: ceai de menta, sunatoare, musetel.Incearca de menta va functiona mai repede. Sper ca te-am ajutat!

| Alphabeat a răspuns:

Ceaiul de menta! Incearca-l si spune-mi daca a mers!

| unul1 explică (pentru Alphabeat):

Nu este pentru mine, oricum multumesc de raspuns!

| Alphabeat a răspuns (pentru unul1):

Ah, in orice caz, sper sa se faca bine prietenul/a tau/ta.