| anonim_4396 a întrebat:

Cam de doua saptamani mamei mele i-a iesit dupa urechea stanga un fel de umflatura care de cand a aparut si pana acum sa tot marit. Acum este de marimea unei visine. Inainte sa descopere
umflatura si pana acum a avut stari de ameteli, dureri si intepaturi in ureche.
Pe langa asta a dus si duce o viata stresanta cu:
- o operatie de cancer la pancreas si la san,
- probleme la sistemul digestiv, trebuie la fiecare masa sa ia suplimente alimentare KREON, TRIFERMENT, FITIDIAB,
- mai este si tatal meu care este mai nebun si care a facut panarama, arunca cu lucruri, a batut-ode 2 ori. Asta mai demult se intampla acum nu mai face asa dar tot mai tipa, face comentarii la felul cum cateste.
- si mai avem pe cap si un magazin, In care au fost si acolo certuri, Batai, cutite, politie si totul a cazut tot pe mama mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama ta are nevoie cât mai curând de un control medical pentru a vedea ce este acolo, după ureche.
Are nevoie, de asemenea și de multă liniște, ce povestești indică o persoană suferindă și nu are nevoie de balamuc, indiferent ce-l provoacă.
Sănătate!
Pa, pa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur aveti mult stres.Imi pare rau.
Visina dupa ureche este posibil o otita )daca o inteapa urechea). Aici gasesti numai pareri, am spus o parere, raspunsul si diagnosticul corect il poate pune medicul.
Nu suntem medici, deci ti-am raspuns doar pentru ca am vazut ca nu ai nicun raspuns. Ceea ce descrii se aseamana cu otita.