| SaveTheNature a întrebat:

Candida bucala se vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu tratament local si sistemic.

| mona a răspuns:

Se vindeca daca o tratezi

| RAY a răspuns:

Da isi da la farmacie o solutie si niste vata te dai si trece

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se vindecă, dar destul de greu şi cu un tratament riguros.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Da, se vindecă urmând un tratament, trebuie să vezi un dermatolog, să știe ce îți prescrie. Oricum tratamentul constă în antimicotice luate pe gură. Tot odată limpezirea gurii dimineața și seara cu soluție de bicarbonat sau cu apă de gură specială pentru așa ceva de la farmacie.
Tratamentul durează destul de mult.
Multă Sănătate.

| Oana92 a răspuns:

Da. Sanatate!

| RalucaIoana4 a răspuns:

Se vindeca. Uite aici niste informatii: http://www.sfatulmedicului.ro/......ucala_1355