| SkivoRo000 a întrebat:

Mie si prietenul meu ni s-a dat un tratament deoarece eu am candida vaginala. Ii pot face oral? Adica e ceva ce se ia? Stiu ca nu are treaba candida vaginala cu cea bucala. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa evitati orice contact.

| SkivoRo000 explică (pentru darrio2007):

Avem doar 7 zile de tratament.

| darrio2007 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Da, si?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu poti sa ii faci oral pentru ca se poate lua si face candida orala. Ar trebui sa va documentati serios inainte sa mai faceti chestii sexuale. Vizualizati vidoclipurile de pe canalul de Youtube barza vs sexul.

| TheGentleman a răspuns:

Serios? De ce nu ai întrebat medicul curant? Dar mă probabil că v-a spus să evitați sexul pe durata tratamentului. (deci și cel oral)