| ChrisNOW a întrebat:

Care calciu este mai bun sub forma de efervescent sau capsule? Si ce doza trebuie sa iau daca am 19 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ambele sunt bune.Calciul nu se ia in functie de varsta ci dupa nevoile organismului.Asta o poti afla dupa ce faci niste analize si la recomandarea medicului.

| giony54 a răspuns:

Cel mai bun este cel naturist cu magneziu si D3, se asimileazaq unde trebuie sau coaja de ou pisata amestecata cu liere de salcam si se ia o lingurita dimineata dupa masa.

| Astella a răspuns:

Osteokare,sau cum se scrie am uitat dar e cel mai bun...