| Vivik937 a întrebat:

Care dieta este mai eficienta dieta Montignac sau dieta lui Pierre Dukan? URGENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dukan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cea mai eficientă dietă pe care eu o cunosc e să înveţi să mănânci calumea.
Dă-le naibii de diete,voi nu vedeţi că vă fac mai mult rău decât bine,pe bune acum!
Învaţă şi tu să mănînci,mergi pe o alimentaţie mai săracă în calorii,asta înseamnă că încerci să te mai fereşti de grăsimi,prăjeli,acidităţi,dulciuri,produse de patiserie,adevărate bombe calorice,alimente preparate industrial,consum redus de ulei, seminţe.
Mănâncă multe fructe, legume proaspete, hidratează-te corespunzător, minim 2 l de apă pe zi, evită sedentarismul şi multă mişcare zilnic.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dukan este super, chiar da rezultate uimitoare in cazuri in care alte diete nu aveau niciun efect!

Răspuns utilizator avertizat