| Daria a întrebat:

Care e cea mai eficienta si nedureroasa metoda de epilare?
Am 13 ani.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MOONWalk_8865 a răspuns:

Cea cu crema depilatoare.Pe mine nu ma doaretongue

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Decolorarea cu apa oxigenata! Este cea mai practica si eleganta metoda! O data ce te-ai decolorat, asa ramane! Incearca intai asta si daca nu esti multumita de rezultat cauta alte metode de epilare.
Asta daca nu este vorba de zona inghinala, unde trebuie intr-adevar epilare.Eu folosesc lama!

| εїз a răspuns:

Metodele pentru indepartarea parului nedorit sunt destul de numeroase. Depinde de fiecare, ce anume isi doreste si care procedeu i se pare cel mai avantajos. Unele metode sunt mai la indemana, dar de scurta durata, altele sunt mult mai costisitoare, dar poti fi multumita ca la sfarsitul sedintelor ai scapat de tot parul nedorit.

Epilatul cu lama de ras
Epilatul folosind o cremă depilatoare
Epilatul cu ceară
Epilatol cu ajutorul epilatorului
Epilarea definitivă. Acestea sunt cele mai eficiente.
Pa, pa

| madalinutza a răspuns:

Buna
Cu crema depilatoare Veetbig grin
E cea mai buna si nu doare deloc
si eu o foloseschappy
succes>big grin

| mymy a răspuns:

Cea mai eficienta-epilatorul
nedureroasa -bigul (e doar daca te taiwinking )

| Zambete89 a răspuns:

Bună. Crema depilatoare. Iti recomand site-ul http://nighton.ro/2010/07/metode-de-epilare.html Avantaje + Dezavantaje.;). Ceau

| karlikuicsddd a răspuns:

Cea cu crema nu e cea mai eficienta, crema doar slabeste firul si nu il ia de la radacina, Iti recomand ceara. Pe mine ma tine pana la 2 saptamani :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai crema depilatoarehappy

| Lavinia20 a răspuns:

PAi cu crema de epilat. Dar este bine si cu lama pentru ca nu te doare absolut deloc

| IrishCream a răspuns:

Cea mai nedureroasa metoda e cea cu lama sau crema depilatoare dar nu ti le recomand pentru ca parul va creste mult mai repede si mai des! Eu folosesc ceara si am tot 13 ani! big grin Doare la inceput dar te vei obisnui! Bafta! Pa-pa

| Cr3aT2a a răspuns:

Pai crema depilatoare...sau big.in nici un caz epilator pentru ca nu se stie cum ai uh straturile pielii si s-ar putea sa te doara(epilatorul smulge firele)