| florin616 a întrebat:

Care e cel mai bun sampon anti cadere par? Revital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

1. Sampon impotriva caderii parului Revalid
Combinatia de panthenol (provitamina B5), ovaz si alantoina din acest produs este menita sa iti intareasca structura firului de par si, in acelasi timp, sa iti ingrijeasca scalpul.
Daca parul tau a fost supus unor tratamente chimice precum vopsitul sau decolorarea, Revalid te va ajuta sa iti pastrezi parul sanatos si sa scapi de problema caderii parului.

Daca vrei ca efectele sa fie vizibile, in prima jumatate de luna de utilizare trebuie sa il folosesti de minim doua ori pe saptamana.

2. Sampon impotriva caderii parului Gerovital

Daca vrei sa rezolvi problema caderii parului si in acelasi timp sa reduci secretia de sebum, incearca samponul Gerovital. Acesta are la baza o serie de complexe bioactive, care au rolul de a intari firul de par si de a stimula cresterea sa.
Daca vrei sa ai parte de rezultate bune, trebuie sa iti masezi scalpul prin miscari circulare atunci cand aplici acest sampon, pentru a reactiva circulatia sangelui prin vasele capilare ale scalpului.

Dupa utilizarea acestui sampon aplica serul anticadere Gerovital si maseaza scalpul timp de doua minute.

Samponul Gerovital trebuie folosit de minimum doua ori pe saptamana.

3. Sampon anti caderea parului Vichy Dercos Aminexil

Samponul Vichy Dercos stopeaza caderea parului gratie moleculei de Aminexil cu care este imbogatit. Aceasta impiedica rigidizarea colagenului din firul de par, in timp ce vitaminele PP, B5 si B6 asigura hranirea acestuia.
Daca vrei sa ai parte de rezultate foarte bune, incearca si folosirea unui ser din aceeasi gama.

4. Sampon anti-cadere Foltène

Acest produs este destinat persoanelor care se confrunta atat cu caderea parului, cat si cu o textura subtiata a acestuia, din diverse motive, incepand cu cele legate de tratamentele chimice si terminand cu cele care au la baza anumite carente din organism.

Daca doresti sa folosesti un sampon lipsit de adaosuri daunatoare precum sulfatii si parabenii, acesta este cel potrivit. Trebuie sa stii ca el contine extract de ginseng, care iti energizeaza firul de par, precum si un ingredient special, Tricalgoxyl, care are rolul de a-l fortifica.

5. Sampon impotriva caderii parului Cutinol No Gravity

Samponul Cutinol No Gravity de la Oyster este un produs profesional. Actiunea sa benefica asupra parului se datoreaza cheratinei din compozitie, precum si mixului de ingrediente de origine indiana: susanul, uleiul de masline, henna, Bacopa monnieri si neemul, acesta din urma fiind cunoscut si sub denumirea de liliac indian.

Acest sampon trebuie aplicat pe scalp printr-un masaj usor. In acest fel, sunt favorizate circulatia sangelui si patrunderea substantelor benefice in folicul.

Sursa: http://www.divahair.ro/......ii_parului

P.S si tot aici poti vedea si pretul lor.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aracetul.

| ClaudiaDaniela1447 a răspuns:

La farmacie este un şampon cu petrol şi mentă. Este anti cădere păr, şi îl face mai mătăsos, lucios şi este foarte-foarte bun.