| дфтф a întrebat:

Care e diferența dintre o fata bulimica,una anemica si anorexica?
Am 1, 68 si 52 de kg,vreau sa ma îngraș dar pur și simplu nu pot. Mâncare mi se pare grețoasa, nu-mi place carnea si cu greu imi vine pofta de mâncare. Mănânc dimineața la 7 înainte să plec la scoala, in pauza mare de la 11 si apoi la 14:30, 15:00 când ajung acasă și atunci ma linciresc(mănânc putin) apoi seara la 7, 8 sau 9 chiar mai mănânc câteva si pe la 12 noaptea începe sa-mi fie iar foame. Deci,nu am poftă de mâncare, mănânc puțin, uneori si o data-n zi ca nu mi-e foame.
Eu vreau sa ma îngraș, sunt slabă, ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicolalala a răspuns:

Sa fii bulimica inseamna sa ai pofta de mancare, mai mereu.
Sa fii anemica inseamna sa nu ai pofta de mancare, deloc.
Sa fii anorexica inseamna ca TU,personal,refuzi sa mananci pentru faptul ca te vezi mai grasa,dar tu esti slaba.
Scumpa mea,iti recomand sa mergi la sala si in loc de grasime,sa pui muschi.
Niciodata n-o sa ajungi muschiuloasa ca si barbatii din reviste deoarece ei folosesc aminoacizi si proteine si cratina.
Muschii femeilor se dezvolta altfel decat cel al barbatilor. Daca mergi la sala, vei pune ceva muschi pe bulanase, fund rotund, bombat, manutele tonifiate, un corp sexy.
Eu am 1.62 si am 45kg, dar datorita sportului, am pus ceva muschi pe picioare si am abdomen sexy si frumos!
Mai bine alimentatie sanatoasa si sport decat mancare nesanatoasa si grasime.
Succes la sala :*!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nicolalala):

Si tu folosesti "aminoacizi, proteine" si "creatina" ( ai zis CRATINA, ca un ANALFABET ).

Se gasesc in mancare.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci

aminoacizi = se gasesc in proteine ( o proteina e formata din aminoacizi )

creatina = carne ( in special carne rosie : porc si vita ), peste

| Nicolalala a răspuns (pentru Cosmin86):

Dragule, eu scriu de pe tableta si merge destul de greu touch-ul. Am uitat un " e ", mare scofala. Daca tu esti analfabet, nu inseamna ca toti suntem. Fiecare mai face greseli, nu-mi tine evidenta, doar prostii fac asa ceva.
Decat sa iei informatii de pe internet si sa le postezi aici, mai bine taci.
I-am explicat ca daca va merge la sala, nu o sa isi dezvolte muschii precum BARBATII AIA UMFLATI DIN REVISTE datorita injectiilor cu steroizi.
Si da, proteinele si aminoacizii se gasesc si intr-o alimentatie sanatoasa si bogata.
Daca nu stii la ce ma refeream, mai bine nu comentai ca si asa ai comentat degeaba.
Eu incercam sa ii explic total ALTCEVA.
Daca iei informatii de pe internet si nu din propria experienta, cum faci tu, nu te face mai inteligent, ci un copiator.
Data viitoare, incearca sa gandesti logic, nu sa arunci cu infromatii degeaba.
Pa! happy

3 răspunsuri:
| Geany_Condrut_1998 a răspuns:

Iti dau un sfat simplu...mananca paine prajita cu oua sa vezi ce te ingrasi laughing