| geoiulia a întrebat:

Care este cel mai bun remediu/sampon pentru matreata si cojile pielii capului.Nu mai scap de ele!sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Samponul Nizoral pe care il gasesti in farmacii.

| geoiulia explică (pentru Abh):

Stii cumva pretul?[nu cel exact]

6 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Mie mi-a trecut cu kallos shampon+balsam aveam mari probleme cu asa ceva

| regitzy a răspuns:

Head & shoulders

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul pe care-l recomand calduros este Head&shoulers.Este singurul sampon de la care nu fac matreata si nici cojite nu am.Practic,nu am nici-o problema, problemele incepand sa apara numai daca schimb samponul.In cazul unui par gras, incearca samponul citrus fresh, special pentru par gras.In caz contrar, incearca-l pe cel cu menta.Numai bine.

| Lace a răspuns:

Nu trebuie să iei produse de capul tău.Am avut problema asta cu ceva timp în urmă şi din fericire am rezolvat-o cu produse prescrise de medicul dermatolog.Nu încerca produse de la farmacie fără un acord de la medic.
Baftă multă!