| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

Care este diferenta dintre ceaiul verde si ceaiul antiadipos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdan_Numai_1991 a răspuns:

Sunt de acord cu ce a zis adych, dar il completez spunand ca Ceaiul verde contine cofeina si pe langa faptul ca ajuta la slabire, ajuta si inima si tot corpul revigorandul, pe cand ceaiul anti -adipos este special pentru curatarea corpului si grasimilor.doar atat

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Diferenţă n-ar fi, ambele sunt indicate în curele de slăbire, iar efectul apare în timp. Ceaiul antiadipos are în principal un efect diuretic.S-ar putea ca folosit a la long să aibă şi efecte negative.

| adych a răspuns:

Ambele au efect diuretic dar cel adipos e putin mai puternic ajutand la curatirea organismului de toxine si la eliminarea apei mult mai rapid