| mikiela a întrebat:

Ceaiul antiadipos chinezesc verde este cancerigen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Frunzele arborelui de ceai, care constituie unul din ingredientele principale in ceaiul antiadipos, sunt printre cele mai bogate in antioxidanti, deci dimpotriva, ceaiul chinezesc previne cancerul. Nu stiu ce alte plante contine ceaiul antiadipos, ar trebui sa te interesezi de efectul fiecareia. thinking

| Xonia a răspuns:

De unde ai auzit:O
Nu cred...straight face

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Da este