| BubulICciS a întrebat:

Care sunt cauzele intarzieri menstruatiei? :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Juliii a răspuns:

Hi:*
Pai intarzierea menstruatiei se datoreaza mai multor cauze:1)Sarcina
2)Raceala3)Daca esti la inceput si inca nu s-a reglat
Byebig hug
Fundita?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Sunt mai multe:luarea unor medicamente,dezechilibru hormonal,anorexie,chist ovarian, sarcină, alăptare, modificări bruşte în stilul tău de viaţă, exerciţii fizice mult prea intense. Dacă eşti adolescentă, e normal să fie neregulată.

| ovidius a răspuns:

1. stresul
2. anumite boli
3. o posibilă sarcină

| Scoompahh a răspuns:

1.Daca esti in primii 2 ani de menstruatie, este [posibil sa iti vina luna asta si sa nu iti mai vine 2 luni.
2. Poate este vorba despre o sarcina

| Scoompahh a răspuns:

1.Daca esti in primii 2 ani de menstruatie, este posibil sa iti vina luna asta si sa nu iti mai vine 2 luni.
2. Poate este vorba despre o sarcina