| Jessica_1674 a întrebat:

Daca nu am nici o boala si nu sunt insarcinata care pot fi cauzele intarzierii menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Nu-i nimic, daca nu ai nicio boala si nu esti insarcinata, sunt simple dereglari. Daca esti la inceput, e normal.Si mie imi intarzie cateodata, dar pana la urma tot vine.laughing Stai linistita!happy

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De unde stii ca nu ai probleme hormonale sau chisturi ovariene?
Alte cauze pot fi stresul, unele medicamente, slabirea sau cresterea brusca in greutate.

| Deyutza a răspuns:

nu te speria! depinde cu cat ti-a intarziat, daca a intarziat cu 4-10 zile n-are nimic si mie imi intarzie foarte mult dar daca trece peste 2 saptamani ar trebui sa vb cu mama ta si sa mergi la un ginecolog! La adolescente in general intarzie foarte mult deoarece au o menstruatie neregulata, doar dupa cativa ani va fi regulata!

| Myu a răspuns:

Stai linistita. E normal. Mie mi-a intarziat 2 luni si unei prietene 5 laughing). Dupa s`a reglat si vine lunar >.>.
Daca ti-a venit de putin timp, o sa ai parte de destule dereglari. Totusi poate esti racita sau ceva. Mai bine vorbesti cu mama ta.

| Sara2 a răspuns:

Stresul sau anexita

| Jessica_1674 explică:

Cand primesc email prin care ma instiinteaza ca am primit raspuns la intrebarea mea si dau clik pe " Pentru a-l citi, apasa aici " nu imi arata nici un raspuns sad...cum fac sa citesc si eu raspunsul daca asa nu merge?

| Jessica_1674 explică:

Myu...nu e vorba ca mi-a venit de putin timp.Eu am 19 ani si nu mai sunt virgina.Si faptul ca nu sunt insarcita il stiu deoarece am facut doua teste de sarcina si au iesit negativ ambele. Ori cum multumesc pentru sfatul tau si pentru raspunsul tau happy

| Jessica_1674 explică:

Multumesc JeSsYkA happy pentru raspunsul tau.