| AntoniaOrman a întrebat:

Care sunt semnele care iti arata ca ai diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O mica intepatura de sange un deget si un test care dureaza 10 secunde

| MarianGabbe a răspuns:

Simptomele iniţialediabetice includ senzaţie intensă de sete şi elimonarea unor volume urinare mari, scădere ponderală, greaţă, vomă, oboseală şi – în special la copii – dureri abdominale.

| K0sti a răspuns (pentru MarianGabbe):

Si in completare, scaderea acuitatii vizuale!