| Anonim97695333thf a întrebat:

Care sunt simptomele apendicitei? Adica cat de rau te doare burta? Mai sunt si alte simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai frecvente simptome sunt:

Durerea, ce poate incepe treptat, ca niste crampe usoare, dar care poate deveni constanta. Durerea poate fi localizata in:
fosa iliaca dreapta, adica in partea din dreapta jos a abdomenului
sau poate debuta in capul pieptului (epigastru) sau in jurul ombilicului (mezogastru), cu localizare ulterioara in fosa iliaca dreapta
Greata
Varsaturile
Lipsa poftei de mancare
Diareea
Umflarea abdomenului
Constipatia
febra
https://www.medicover.ro/......,166,n,285

| ruddy a răspuns:

Pe langa durerea de burta, nu ai pofta de mancare, daca incerci ceva sa mananci, imd vomiti. Daca nu consulti un medic, se agreaveaza stare - avand peritonita, sanse mari sa mori.