| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt simptomele clare de leucemie? eu am urmatoarele simptome, cateodata dureri de plamani sau pipt, junghiuri mici in spate, tuse de vreo 3 luni,nu fac febra, parca am slabit in greutate dar joc fotbal in fiecare seara, mie foarte frica de o luna cam stau cu gandu asta, si dimineata parca tremur dati-mi o idee sa ma calmez,nu am vanatai, nu fac febra, sa fie ceva pulmonar? cand alerg ma doare sub piept cum ar venit dupa aia trece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De-o luna de zile pui aceeasi intrebare si ai primit jdemii de raspunsuri pertinente. Leucemia nu prea are simptome; se descopera la analize. Du-te la medic, pentru ca internetul nu pune diagnostice.
Asa, intre noi, pot sa-ti pun EU un diagnostic: TROLL.

| ICanSeeAll a răspuns:

Nu iti pune diagnostice de pe internet. In primul rand leucemia prezinta simptome tardiv. Ar trebui sa mergi la medic daca te simti rau si nu te lua dupa internet.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.ro/

| danielaxyz a răspuns:

Mai degraba e pneumonie

| DumiY a răspuns:

Febra
Dureri de cap
Aparitia vanatailor pe corp
Scaderea poftei de mancare
Infectii
Oboseala foarte mare
Scaderea in greutate(nu neaparat)
Din cate stiu cam astea sunt. Dar mai bine te sfatuiesc sa mergi la medic. Nu e de glumit cu treaba asta. Si nu te teme acolo iti va lua analize si dupa o sa vina rezultatele. Deci du-te la medic e cel mai bine pentru tine!