| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

CARMEN BRUMA - De ce ma ingras daca mananc doar o data pe zi?sadsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Poate esti stresata...

6 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Pentru ca este gresit sa manaci doar o data pe zi, indicat este de cel putin 3-4 ori cate putin.

| Selena a răspuns:

Organismul tau se obisnuieste cu putin si isi face rezerve pentru ca stie ca nu o sa mai primeasca mancare in acea zi, cel mai bine e de mai multe ori si mai putin

| doinisor a răspuns:

Pentru ca atunci maniinci cu pofta si probabil pina te saturi si asta nu e bine.

| jamesbond a răspuns:

Pentru ca mananc 2 Big Mac, 2 Big Tasty, 4 Hamburgeri, 3 Placinte, 2 Inghetate si 2 Shakeuri

CarmenBruma
| CarmenBruma a răspuns:

Buna,

Tocmai de aceea te ingrasi. Pentru ca mananci o singura data pe zi.
Solutia ar fi sa ai trei mese pe zi obligatoriu. Mananca dimineata, chiar daca nu iti e foame, iar ultima masa trebuie sa fie luata cu cinci sau sase ore inainte de a te culca.
Si nu manca alimente care ingrasa.
Carmen

| lil'dee a răspuns:

Este bine sa depui efort si sa mananci mai putin decat obisnuiai dar orice...in felul asta organismul are parte de vitamine, proteine fara a duce la ameteli, oboseala si te vei simti mult mai bine deoarece pui "la treaba" toate organele