| marianamay a întrebat:

Cat castiga medicii chirurgi(prelevare de organe) de la Institutul Clinic Fundeni din Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| amelicika a răspuns:

Multisor...logic care medic nu cîștigă majoritatea toți sunt bine platiti

| KodrutZ a răspuns (pentru amelicika):

Sint doctori LA STAT iar astia de la prelevari nu prea au de unde sa ia spaga... plus ca omiteti un detaliu de la accident - cam toti cei implicati acolo erau VOLUNTAR in misiunea aia. Voluntari si neplatiti. Treaba asta cu prelevarea o faci din chemare, nu fiindca ai auzit ca se cistiga bine.
P.S. Cum mai toti care se ocupa cu asta sint si profesori, sefi de sectii samd, macar vreo 4-5-6000 RON tot ar trebui sa ia. La ce viata (nu) au, parca mai degraba te faci programator sau altceva la care vineri seara poti agata jobul in cui pina luni dimineata.