| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o sedinta de psihoterapie in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 150 de lei pe ședință.

| Cameliapantiru a răspuns:

Depinde de la psihoterapeut, la psihoterapeut. Exista unii care lucreaza si prin casa de asigurari si nu te costa nimic, daca esti aisgurat/a si vii cu trimitere de la medical specialist (psihitaru).
In rest, preturile variaza destul de mult: 50 lei, 70 lei, 100 lei. In general, sedinta dureaza o ora.

| Alina13blabla a răspuns:

Intre 50 - 100 Ron. Depinde de psihoterapeut.