| M.J. a întrebat:

Cat costa un control ginecologic, stie cineva? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate analizele costa in jur de 150 -200 ron. Un simplu control e in jur de 40 ron. Iti recomand sa te duci la o clinica particulara pentru ca la stat lasa de dorit consultatiile. Si dai un ban dar stii ca o faci pentru sanatatea ta. bafta multa

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde si de rangul medicului. Cel mai ieftin este de 50 lei.

daniela
| daniela a răspuns:

De la 20 lei in sus

| domidoc a răspuns:

La stat e gratis[cu bilet de trimitere de la medicul de familie]daca esti asigurata.La privati, intreaba si tu inainte, telefonic, la cea care face programarile.Preturile variaza, nu sunt tarife fixe.La pretul consultului se pot adauga si costul diverselor manevre, daca sunt necesare.

| Encore a răspuns:

Ar trebui sa se faca gratis chestiile astea...
Este pentru binele femeilor si poate asa ar veni si mai des fetele care au anumite probleme...
Nu stiu cat costa dar cred ca te au lamurit cei care au raspuns inaitnea mea...
:*

| Reek54 a răspuns (pentru Encore):

Ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Între 30 ron şi 100 ron, depinde cât de amplu este controlul: analiza secreţiei vaginale, ecograf pelvian, etc.
Pa, pa.

| maxQ a răspuns:

20 de Lei este analiza secreti din vagin.Prin aceasta secretie doctorii vor vedea daca exista o infectie in vagin. Dar de obicei este 50 ron (500 de mi vechi).