| OoODanuTZOoO a întrebat:

Cat de grav daca un prieten m-a lovit in ochiul stang cu un ciocan de porumb ca sa va spun dupa ce m-a lovit nu il puteam deschide dar dupa cateva minute puteam sa il tin deschis acum simp o durere usoara cand ma uit la un obiect aproape de ochi si e si in miscare(Degetul cand il misc in aproprierea ochiului)Vreau sfaturi cat mai >buneMultumesc(Funda)winkingstraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mandarina888 a răspuns:

Mda du-te la medic cat poti de repede, se poate sa iti fi inflamat ochiul in interior, se pot forma tumori in interiorul ochiului, ti ar fi putut afecta corneea, nu e de glumit, du -te la medic!

| missakihabara a răspuns:

Ar trebui da mergi la un medicul de familie si ati v-a spune el cat de grav e... sper ca ochiul tau e mai bine acum happy

| Adi2de2la2oras a răspuns:

Asta inseamna ca ai vase sparte de sange (care se vindeca in timp).
Dar du-te la medic deoarece s-ar putea sa fie ceva mai grav de atat.

| OoODanuTZOoO explică:

Acum sincer sa va spun nu ma doare cand ma uit la deget si il misc