| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de mult aveti incredere in ceaiuri si in medicina naturista? Consumati de obicei produse naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NicoletaGabriela00 a răspuns:

Sunt bune. Dar depinde care. Nu toate sunt in egala masura. Depinde de afectiunea pe care o ai, dar si de produsul in sine. Eu consum destul de multe produse naturiste. Recunosc ca nu prea ma ating de produse farmaceutice, antibiotice sau pastile. Incerc sa le evit. Consum antibiotice naturale de multa vreme, si sunt cele mai bune. Aici vorbesc de PROPOLIS.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Consum doar ceaiuri naturiste. Ceaiurile naturiste sunt foarte bune mai ales pentru calmare și de asemenea au și un gust bun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea consum produse naturiste, dar nici de celelalte happy

| J0B0MAT a răspuns:

Medicina naturistă e bună până la un anumit punct.În chestii minore, apelez mai bine la produse naturiste.

| Iunix a răspuns:

Și medicamentele de la farmacie sunt făcute tot din diverse plante.
Prefer remediile naturiste deoarece ceaiurile etc. nu au efecte secundare și nu îți fac rău. De exemplu dacă înghiți un „ pumn " de pastile mori, dar dacă bei 2 litri de ceai de mușețel nu pățești nimic. În plus, dacă cumperi un medicament și vezi câte efecte secundare negative sunt scrise pe prospect, nu-ți mai vine să le i-ei.