| kytyna a întrebat:

Aveti incredere in medicina romaneasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Sincer in spitalele publice, nu.In schimb in clinicile private altfel se poarta cu tine, servicii de n ori mai bune decat in spital si bani pe masurahappy
Deci si medicina e cu doua fetewinking

20 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din pacate, medicii sunt platiti prost, de unde si dorinta lor de a primi spaga. Eu consider ca sunt bine instruiti( lucrez in domeniu sanitar), doar ca uneori, le lipseste motivatia, daca intelegeti ce spun.

mira
| mira a răspuns:

Avem foarte multi medici buni.Sistemul medical insa este la pamant si nu le asigura medicilor aparatura necesara cu care sa poata lucra mereu performant.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Despre medicina romaneasca stiu prea putin. In medicii pe care i-am intalnit, deloc.

| Malvina24 a răspuns:

Nu! cu toate ca nu trebuie sa generalizam! sunt si medici buni(insa in curand nu vor mai fii ca toti pleaca in strainatate)

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea happy Asa si asastraight face

| emy a răspuns:

Sincer, nu prea.Cam 10%.

| alecs871 a răspuns:

Precum in franele de Dacie.

| valy a răspuns:

La nevoie nu ai ce face...trebuie sa accepti si din astawinkingdaca ai cum sa faci apel la o medicina straina cu tot respectul fa-o

| Gospell a răspuns:

Da. am incredere, numai 15 % din medici nu prea am incredere. Dar motivul meu de a avea incredere in medicina romaneasca este ca : facultatile de medicina din Romania sunt foarte bune, indiferent de oras, specialitate etc. Sa stiti ca facultatile de medicina din Romania sunt printre cele mai bune. Dar ii cred pe medici, pentru ca nici voi nu ati fi multumiti sa faceti 8 ani de facultate si sa ai un salariu de nimic. Daca am avea o guvernare buna a Romaniei, sistemul sanitar ar fi foarte bun.

Răspuns utilizator avertizat
| HappyPills a răspuns:

Nu prea
sad

| poesia a răspuns:

Cu toate ca mi-am ales acest domeniu, al medicinei, nu prea am incredere pentru ca am avut experiente neplacute

| moftuliki a răspuns:

Dap 50%

| tpufpe a răspuns:

Eu n; am incredere nici in mine;-))

| misiik a răspuns:

Sincer, 99, 75%

| NoName0011 a răspuns:

Medicina romaneasca, o putem numi asa?, peste tot sunt doctori, nu o poti numi "medicia romaneasca", cum opereaza un doctor roman, asa opereaza si unu strain. Da sti cum ii, daca dai cu banu esti mai bine vazut, nu dai cu banu suporti consecintele, asta este.

| vincze_2660 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer?thinking mmnu prea, dar cand trebuie, trebuie n-ai ce face

| LiDi-DiDy a răspuns:

Uneorihee hee

| anahy_5817 a răspuns:

Eu nu am