| AvalohAlyn a întrebat:

Cat mai costa sa-ti rezolvi(tratezi) o masea cariata la un medic dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

COstă între 80 și 150 RON. Acestea sunt prețurile. Evident variază de la cabinet la cabinet. Ai mai întrebat în trecut și ți-am explicat și procedura. Se face obturație de canal. Trebuie să te prezinți de 2 ori la dentist pentru finalizarea procesului de plombare.

3 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

In general, cam intre 100-150 de lei, dar depinde foarte mult si de cabinet, cat si de gravitatea cariei. Eu mi-am pus 3 plombe si am dat 100, 120, respectiv 130 pe ele.

| AvalohAlyn explică (pentru lovegirl15):

Acolo unde mi-ai zis nu?

| lovegirl15 a răspuns:

Da, cariile mi le-am rezolvat la doctorita despre care ti-am spus. Si atat am platit, 100, 120 si 130 de lei. Dupa cum ti-am zis si in mesajul ala privat, nu mai amana vizita la stomatolog, mai ales daca spui ca te deranjeaza. Asta ca sa nu ajungi la ceva mai grav. Mai bine previi din timp, decat sa tratezi.