| ralucaralu a întrebat:

Cat poate intarzia(maxim) ciclul de la cistita(raceala)? Pana nu imi trece nu imi vine? Imi vine si daca sunt racita, sau numai daca ma vindec? Ceva sfaturi sa scap de ea?(apa multa, etc.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite aici niste sfaturi: http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/cistita.htm
Cel mai bine este sa previi asta, cand ai fost la scaldat undeva, sau cand ai stat pe ceva rece, atunci cand te intorci acasa sa faci o baie de sezut cu ceai de coada calului.

| Zenithf a răspuns:

Si referitor la menstruatie, nu cred ca-ti vine atata timp cat ai infectia, cred ca este un mecanism de aparare, sa previna raspandirea ei. thinking

| madvideo a răspuns:

Tare intortocheata mai e intrebarea ta. ti a venit sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Estimarea intarzierii sau venirii sangerarii menstruale nu ti-o poate spune nimeni in cazul unei raceli.Ar fi de preferat sa te duci la medic sau incearca la farmacie pentru un sfat in ce priveste medicatia.